Cik auto ir uz Latvijas ceļiem, kā dabūt kredītu auto remontam

Pastāsti savējiemShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Ekonomiskās krīzes apstākļos Latvijā ievērojami saruka automašīnu skaits, ko ļoti labi varēja redzēt staigājot pa Rīgas ielām. Daļa skeptiķu gan turpināja apgalvot, ka nekāda krīze vispār nemaz nav, argumentējot to ar automašīnu skaitu pie lielveikaliem un pircēju skaitu tajos. Praksē gan pat skeptiķi neticēja saviem argumentiem un arī līzinga uzņēmumi aktīvi ņēma nost nemaksātājiem mazlietotos spēkratus un tirgoja tos Vācijas, Francijas un citu bagātāko Rietumvalstu klientiem.

Saskaņā ar CSDD mājaslapā pieejamo informāciju vēl 2013. gada 1. jūlijā, kad V. Dombrovska vārdiem runājot krīze bija beigusies Latvijā bija reģistrēti 656 663 automobiļi, bet gadu vēlāk, 2014. gada 1. jūlijā jau 695 878 automašīnas. Ņemot vērā , ka dziļos laukos dzīvojošie nereti pa Latvijas autoceļiem pārvietojas bez OCTAs, tehniskās apskates un, bieži vien, pat bez tiesībām reāli uz ceļiem ir nedaudz vairāk automašīnu. Papildus tam mūsu valstī ik dienas ierodas tūristi, kā arī Latvijas robežas šķērso dažādi tranzīta pārvadātāji. Galarezultātā šķiet varam secināt, ka Latvijā ik dienas uz ielas ir vismaz 750 tūkstoši automašīnu. Ja pieļaujam, ka daļa no reģistrētajiem automobiļiem ir svētdienas braucēji vai nevar braukt tehniska defekta dēļ, tad braukšanas kārtībā esošo transportlīdzekļu skaits varētu būt ap 650 – 700 tūkstoši automašīnu.

auto uz latvijas ceļiem

Ko darīt situācijās, kad auto salūzt un nav nauda remontam ?

Automašīna tāpat kā jebkurš cits mehānisms ir pakļauts nolietošanai un agri vai vēlu saplīst. Reizēm tas notiek pašos nepiemērotākajos brīžos un šādās situācijās ne visi var atļauties saremontēt automašīnu, jo ikdienā dzīvo no algas līdz algai. Ja mašīna ir paredzēta, lai pa brīvdienām izbrauktu tuvākos vai tālākos ceļojumos, tad skāde vēl nav pārlieku liela. Tajā pašā laikā, ja automobilis ir vajadzīgs, lai dotos uz darbu, tad laika gaidīt nav daudz. Tie autovadītāji, kuriem nav turīgi paziņas vai draugi nav mazākumā par ko liecina lielais ātro kredītu ņēmēju skaits. Par laimi jau sākot no 2013. gada vairs nav vajadzīgi sms kredīti vai ātrie kredīti, lai aizņemtos internetā. Vietnē  atrsaizdevums.lv kredīts pret auto ķīlu ļauj saņemt papildus finansējumu pat vairāk kā 10 000 eiro apmērā aptuveni 1 darbadienas laikā. Tas, cik liels finansējums būs pieejams gan ir atkarīgs no automašīnas novērtējuma, kas praksē parasti ir mazāks nekā varētu iegūt, ja auto pārdotu caur ss.lv vai citiem līdzīgiem portāliem. No otras puses, ir samērā loģiski, ka aizdevēji nav gatavi aizdot pārlieku lielas summas, jo vienmēr pastāv risks, ka aizņēmējs sakrāmē koferus un mūk ar visu automobili strādāt uz ārzemēm.

Vērts atzīmēt, ka procentu likmes šim pakalpojumam ir salīdzinoši augstas, taču zemākas nekā piedāvā ātrie kredīti internetā, kas parasti prasa līdz pat 200% vai pat 500% gadā. Ja ir brīvs laiks, laba kredītvēsture, regulāri ienākumi, šādās situācijās vienmēr ir vērts apsvērt iespēju doties arī uz kādu no komercbankām. Banku piedāvātie aizdevumi vairumā gadījumu ir lētāki un kredītkartes procenti ir ap 24% – 28% gadā, kas ir mazāk nekā piedāvā aizdevums pret auto ķīlu, bet to maksimālais limits ir zemāks un parasti nepārsniedz 2 – 3 mēnešalgas.

Cik daudzi autovadītāji izmanto iespēju aizņemties pret automašīnu ? Lai arī mūsu rīcībā nav precīzi dati par to, cik daudzi izmanto šo pakalpojumu, taču varam samērā droši apgalvot, ka to skaits nav liels. Kredītiem internetā tāpat kā jebkuram pakalpojumam piemīt sava bīstamība. Apstākļos, kad tas netiek atmaksāts kreditors vienmēr var aprēķināt papildus procentus vai komisijas maksu par saistību nepildīšanu. Jebkurā no šīm situācijām aizņēmējs riskē ar to, ka tiks sabojāta kredītvēsture un nākotnē aizņemies citām vajadzībām vairs nebūs iespējams.

Pastāsti savējiemShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter