Eiropas kartes izmaiņas mūsu dzīves laikā

Pastāsti savējiemShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Piedzimstot Latvijas PSR mēs iepazinām PSRS rubļus. Dzērām iesala dzērienu un limonādi, nodevām divas tukšas pudeles un atkal varējām nopirkt vienu pilnu. Tad nāca Latvijas rubļi (repšiki), lati un tagad ir eiro. Mazāk kā 30 gadu laikā esam nomainījuši jau četras valūtas un divus režīmus.

Jebkurā vēstures posmā daudziem šīs izmaiņas ir likušās paliekošas, taču ak vai, pavisam drīz jau piedzīvojām straujas pārmaiņas. Aplūkosim kā mainījusies Eiropas politiskā karte pēdējo gadu tūkstošu laikā, ar uzsvaru uz pēdējiem gadsimtiem.

Eiropas politiskā karte - wikipedia - 1870

(Avots: Wikipedia)

Eiropas politiskā karte 1919. - 1929.

Eiropas politiskā karte 1919. – 1929. (Dienvidslāvija sadalīta, PSRS pazudusi, iesaldētie konflikti vēl nav izjaukuši robežas)

(Avots:http://www.vox.com/a/world-war-i-maps (daudzas interesantas kartes par I Pasaules kara posmu)

Eiropas politiskās kartes izmaiņas vairāku tūkstošgažu perspektīvā

Eiropas politiskās kartes izmaiņas vairāku tūkstošgažu perspektīvā

(Avots: http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2424361/As-time-goes-The-mesmerising-video-documents-MILLENNIUM-European-history-just-minutes.html – var noskatīties video par Eiropas valstu un teritoriālo veidojumu robežas izmaiņām)

Kad vajag atrast kādu adresi parasti skatos Eiropas karti šeit vai vienkārši googlemaps. Braucot ar auto, izmantoju navigatoru vai Jāņa kartes izdotu Latvijas ceļu karti. Cik dzirdēts, vecās PSRS laikos izdotās ceļu kartes bija gaužām neprecīzas, lai neļautu ienaidniekiem pēc tām orientēties. Nez, nav gadījies tādu redzēt.

Pastāsti savējiemShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *