Interesanta Taizemes masāža ar ārstniecības augu maisiem

Pastāsti savējiemShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Ir cilvēki, kam regulāri patīk skaistumkopšanas un masāžas saloni Rīgā, Jūrmalā un visā pasaulē. Lai, kur viņi doties, vai drīzāk viņas dotos tiek meklēti spa, jaunas masāžas procedūras vai pirtis. Es parasti izvairos no šādām procedūrām, uzskatot to par lieku naudas izšķiešanu, bet šodien inernetā uzdūros interesantai procedūrai, ko ir vērts aplūkot nedaudz tuvāk. (raksta turpinājums pēc video)

DIENAS VIDEO

 

Kas ir masāža ar ārstniecības augu maisiem

masāžas.lv-logoĪss ieskats vēsturē. Tаizemes masāžas sistēma apvieno sevī ķīniskas medicīnas, ājuvērdas taizemes masāžaun jogas labākās tradīcijas. Tradicionāli par Taizemes masāžas dibinātāju uzskata dakteri Živaku Kumaru Bhakku, kurš, pēc leģendas, dzīvoja vēl Buddas laikos un bija galma karaļa Magadha ārsts. Sākumā Taizemes masāža bija ļoti izplatīta mūku (masāžas tehnika parādījās Taizemē aptuveni otrajā gadsimtā pirms mūsu ēras kopā ar budisma izplatīšanu šeit) starpā. Таizemes masāža ir izveidota uz mācības par enerģētikas meridiāniem (Sen) un svarīgiem akupresūras punktiem, kuri izdziedē noteiktus orgānus un izārstē visu organismu. Šodien Taizemes masāža ar ārstniecības augu maisiem, kurš ir viens no izseniem dziednieka rituāliem, ir viena no Taizemes masāžas procedūrām, kuras ir īpaši populāras spa-salonos.

Metodika. Šis Taizemes masāžas veids apvieno sevī masāžu un ārstēšanos ar ārstniecības augiem.Šajā procedūrā masāža tiek veikta ar speciālu audekla maisu (tiek pagatavots tikai no dabiskiem audumiem vai no kokvilnas, vai no liniem.) palīdzību, kuri tiek piepildīti ar ārstnieciskām zālēm, garšvielās un ēteriskām eļļām. Pirms izmantošanas maisus izkarsē ūdenī, pēc tam ar tiem izkarsē visu ķermeni. Dotā procedūra nav sāpīga un sekmē visa ķermeņa dziļu atslābināšanos.

Dotās masāžas metodika ietver sevī dažus etapus: visa ķermeņa punktveida masāža, masāža ar ārstniecības augu maisu (galveni paņēmieni: saspaidīšana, izklauvēšanu, prese, vibrācija) palīdzību, kā arī muskuļu un locītavu izstaipīšanas sērija.

Maisu piepildījšanai, kā likums, tiek izmantoti sasildošie augi: ingvers, kurkuma, kafras laims, salvija. Augiem klāt var pielikt ēteriskās eļļas (greipfrūts, rozmarīns). Dziedniecisko augu izvēle pataisno ir atkarīga no individuālās panesamības. Piemēram, ingvers sekmē asinsrites normalizāciju, kā arī ir efektīvs pret stresiem, bezmiegu un citām psihoemocionālām kaitēm. Kampars ir labs antiseptiķis, diurētisks līdzeklis, kā arī noņem muskuļu sāpes. Каfras laims samazina asinsvadu un žultsvadu spazmas, kā arī uzlabo ādas elastību. Kurkumа ir labs atsāpinošais, noņem spazmas un muskuļu saspringumu. Masāža ar augu maisiem neatkarībā no piepildījuma ir teicama antistresa procedūra, sekmē toksīnu izvadi, stimulē asinsriti un paaugstina imunitāti.

Pozitīvi, ka augi, kurus izmanto maisu piepildīšanai, tiek izmantoti tikai vienu reizi vienam masāžas seansam, pēc tam viss saturs tiek izmests. Atkārtoti izmantot maisus ir kategoriski aizliedz, jo tie iesūc sevī citu cilvēku sviedrus izdedžus un toksīnus.
Masāžas procedūra ar zāļu maisiem tiek veikta kā minimums stundu pēc ēšanas, pēc procedūras ir nepieciešama atpūta pusstundas garumā.
Indikācijas:

 • stress
 • hroniska noguruma sindroms
 • psoriāze (psihosomātiska saslimšana)
 • jebkuras izcelsmes kontraktūra
 • šķidruma aizkavēšanās audos, intoksikācija
 • Kontrindikācijas.
 • akūtas iekaisuma slimības
 • alerģiskas slimības
 • Augu un kamparu nepanesamība
 • onkoloģija
 • asinsvadu slimības: skleroze, sirds – asinsvadu slimības, hipertoniskā krīze, miokarda
 • grūtniecība
 • uzreiz pēc alkohola lietošanas vai ēdienreizes
 • diabēts
 • hroniskas strutojošas saslimšanas — osteomelīts, abscesi

Atšķirībā no Taizeemes masāžas, kur ārstniecības augu maisiņus mērcē ūdenī Indijas jeb ajūrvēdas masāža izmanto līdzīgus maisiņus, bet tos piesūcina ar eļļu. Ajūrvēdā valda uzskats, ka eļļa un sevišķi gī sviests labāk palīdz atveseļot (nodot informāciju) ķermenim nekā ūdens. Tieši tas izskaidro to, kādēļ indieši ir tā pieķērušies eļļām. No otras puses, mūsu ķermenī vairāk kā 90% ir veidoti no ūdens.. Ej nu tiec gudrs, kuram tad taisnība. Iespējams, labākais veids, kā to noskaidrot ir aiziet uz Taizemes masāžu un pēc tam uz Indijas ajūrvēdas masāžu vai otrādi. Pēdējo šķiet vislabāk baudīt jau pieminētajā spa masāžas salonā (skat. www.masazas.lv). Par otru nemācēšu pateikt, jo vienkārši tādu neesmu mēģinājis, bet internetā noteikti ir pilns ar adresēm. Ja interesē, pameklējiet.

Taizemes masāža internetā

Meklēju internetā un tā arī neatradu atbilstošu masāžas veidu ar augiem. Noteikti tāds ir, tikai laikam izmantoju ne tos vārdus meklēšanai. Jebkurā gadījumā noskatieties citu taizemes masāžu (ir arī smuka mūzika pievienota).

 

Pastāsti savējiemShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter