Kā kļūt finansiāli neatkarīgam

Pastāsti savējiemShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Absolūti lielākā daļa pasaules un arī Latvijas bagātnieku nav bagāti tādēļ ka labi dara savu darbu. Viņi ir bagāti, jo ir izveidojuši naudas pelnīšanas sistēmas, kas ļauj tiem pelnīt arī nestrādājot. Ja esat ieguvuši vismaz zināmu turību, nelieciet visas olas vienā groziņā. Cilvēki, kas saņem pat lielu algu nevar cerēt, ka tā tas būs mūžīgi. Ja Tu nevari atļauties jaunu mersedesu, Tu nevari atļauties arī jaunu pasātu. Pērc lietotu auto un dzīvo bez bēdas un bez kredītiem. Lai kļūtu finansiāli neatkarīgs ir vajadzīgs nodrošināties pret iespējamiem satricinājumiem, t.i. izveidot vairākas neatkarīgas pelnīšanas sistēmas. Krīze vienā no tām šādā veidā neradīs briesmas pārējiem ienākumiem un varēsi turpināt dzīvot.

Kā kļūt neatkarīgam tam, kurš strādā ?

Latvijā ir daudz darba rūķu un maz uzņēmumu īpašnieku. Pirmie aizņemas naudu katrā iespējamā brīdī – tv iegāde, auto remonts, ceļojums. Vislielākais lēmums, ko viņi savas dzīves laikā pieņem ir mājokļa iegāde uz nomaksu. Laiku pa laikam bankas met pakaļ naudu un reklamējas visos iespējamos veidos. Šādos brīžos hipotekārais kredīts vai ilgtermiņa aizdevums var likties laba doma, jo procentu likmes ir salīdzinoši zemas. Diemžēl agri vai vēlu pienāk brīdīs, kad situācija izmainās un procentu likmes strauji kļūst lielākas vai banka mēģina atgūt naudu visos iespējamos veidos. Treknajos gados par to pārliecinājās daudzi un liela daļa no viņiem tagad Anglijā strādā kaķu barības fabrikās. Aizņemties naudu mājokļa iegādei nav prāta darbs. Ja nevari atļauties to nopirkt, vari īrēt. Visi, kas īrē dzīvokli Rīgā zina, ka jebkurā brīdī to var atstāt un ir gatavi jaunām iespējām. Tie cilvēki, kas īpašumu nopērk uz nomaksu paliks tajā pašā darbā, jo tā ir drošāk. Viņi nemēģinās atklāt jaunas iespējas, jo jāmaksā taču kredītu. Rezultātā viņi nodzīvo pelēkāku dzīvi nekā varētu. No tā var izvairīties neņemot kredītus un dzīvojot no saviem ienākumiem.

Ja tev ir tomēr paņemts aizdevums, mēģini no tā tikt vaļā  vai vismaz maini domāšanu un kļūsti atvērtāks pasaulei. Jaunas iespējas un izaicinājumi ir tepat aiz stūra. Tagad aplūkosim, kā kļūt bagātam vēl savas dzīves laikā. Bērni paši par sevi parūpēsies. Domā par savu dzīvi.

  1. Atklāj savus talantus

Ir lietas, ko Tu vari darīt labāk par citiem, nevis tādēļ ka esi vienmēr bijis labāks, bet tevi tas interesē. Tu ieguldi laiku apmācībā, izpēti visu no A līdz Z un gūsti jaunāko informāciju. Ieguldi brīvos līdzekļus šajā nodarbē un agri vai vēlu tas dos atdevi. Kļūsti labākais savā jomā un gūtos līdzekļus izmanto, lai ģenerētu peļņu citās sistēmas.

2. Viena desmitā daļa viemēr ir jānoliek iekrājumos

Nav svarīgi, cik lieli ir tavi ienākumi vismaz 1/10 vienmēr ir jāatstāj kā uzkrājums nebaltām dienām un/vai investīcijām īpašās iespējās. Ja Tu pelni 500 eiro, tad 50 eiro ir jānoliek malā.

3. Ieguldi naudu akcijās

Pat Latvijā ir salīdzinoši aktīva fondu birža, kurā ikviens no savas internetbankas var ieguldīt naudu. Ja nezini, kur ieguldīt apmeklē forumu wallstreet.lv un izpēti komentārus forumā vismaz par pēdējiem 3 gadiem. Iegādājies grāmatas par investēsānu, bet neieguldi vairāk kā vari atļauties. Pirmo naudu, visticamāk, zaudēsi, bet tā būs labākā skola. Pirms ieguldīt izstrādā stratēģiju un turies pie tās. Pasaules prakse liecina, ka labākie investori un brokeri ir cilvēki ar stabilu psihi – sportiski, celtnieki, karavīri. Ja lēmums ir pieņemts turies pie tā. Akciju vērtībai ir svārstības, bet Tev ir jācenšas atmest zaudētājus un atstāt uzvarētājus. Baltijas tirgus nav liels, bet pasaule ir liela. Arī tu vari nopelnīt uz akcijām.

4. Atver savu uzņēmumu

Jūties pietiekami spēcīgs vai drošs, atver savu uzņēmumu un piedāvā savus pakalpojumus citiem. Iespējams, ka zaudēsi, bet rezultāts var būt arī pilnīgi pretējs. Sagatavojies kārtīgi, bet neatmet domu tikai tādēļ kā baidies. Nākotnē pensijas mums, visticamāk, nebūs, bet ir svarīgi rīkoties, lai nebūtu jānožēlo, ka neesi darījis visu, ko varēji, lai kļūtu bagāts.

Pastāsti savējiemShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter